Антикорупційний прокурор розповів про головну перешкоду в розслідуванні «справи Онищенка»

28 Червня 2016, 11:56

Слідчі не мають права оголошувати підозру особі, яка перебуває у статусі народного депутата, а тому за законом Олександр Онищенко не є підозрюваним у справі про розкрадання газу, якій ЗМІ вже надали його ім’я. Про це розповів під час інтерв’ю керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький.

«На даний час народний депутат Онищенко не є підозрюваним у вказаному впровадженні. Оскільки ми не можемо оголосити підозру людині, яка має статус народного депутата і якій цей статус не знято відповідно до закону.  Поки немає постанови ВР про притягнення до відповідальності, підозра не може бути повідомлена. Хоча вже текст набраний, лишається тільки поставити дату», – зазначив він.

Читайте також: Парубій розповів, коли Рада може розглянути подання на арешт Онищенка

За його словами, 29 червня відбудеться засідання регламентного комітету ВР щодо даної справи. 

«Думаю, там ми частину доказів продемонструємо на засіданні цього комітету», – зазначив антикорупційний прокурор. 

Також Холодницький зазначив, що провадження у даній справі було відкрито 4 грудня.

«Півроку нам знадобилося, щоб провести низку слідчих дій, весь комплекс слідства, допити… Коли вже є подання на зняття недоторканості – значить, вже є обгрунтовані підозри, і є докази, що людина вчинила певний злочин», – додав Холодницький. 

Коментуючи «опір» Онищенка і його дії під час слідства у справі, Холодницький зазначив: «Звичайно, ми не чекали, що буде легко і що людина буде сидіти і чекати, поки по неї прийдуть».

 Також він додав, що у прокуратурі «були готові» до того, що захист фігурантів справи будуть захищати будь-якими методами. 

При цьому він запевнив, що особисто йому у «справі Онищенка» не надходило ніяких дзвінків від будь-яких високопосадовців щодо фігурантів справи. 

«У справі Онищенко ніхто не дзвонив, хоча знаю, що слідкують за справою, у тому числі – у  найвищих кабінетах», – зазначив Холодницький.

Нагадаємо, 16 червня керівник САП Назар Холодницький зареєстрував у Верховній Раді погоджене із Генеральним прокурором України подання про надання згоди на затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка як одного з організаторів розкрадання державного газу.