Антикорупційне бюро запустило моніторинг тисячі суддів та 22 тисяч чиновників

4 Березня 2016, 11:23

Національне антикорупційне бюро України запустило моніторинг 22 тисяч чиновників. Про це в інтерв'ю "Дзеркало тижня. Україна" заявив глава НАБУ Артем Ситник.

"Запущений моніторинг 22 тисяч підслідних нам чиновників через всі наявні у нас бази. Створюємо персональні досьє щодо майна, автомобілів, перетину кордону, причетність до бізнесу. Є досить цікава база довіреностей, яка проливає світло на начебто законні декларації, в яких не вказується, чим чиновник або його дружина керують по довіреності", – сказав він.

Ситник також повідомив, що напередодні судової реформи в обробці Бюро вже знаходиться інформація щодо більш ніж тисячі суддів. "У нас є можливість проведення комплексної аналітики, яку ми передамо Вищої кваліфікаційної комісії суддів", – уточнив він.

За його словами, НАБУ отримало доступ до ключових баз даних Міністерства юстиції та Державної фіскальної служби, Міністерства внутрішніх справ, митного, прикордонного блоку. "Підписані меморандуми з НБУ та міграційної службою. Все разом це становить близько 60% від необхідного", – сказав Ситник.

Нагадаємо, НАБУ розслідує кримінальні провадження, що стосуються корупції на найвищому рівні. Ситник був призначений керівником агентства у квітні 2015 року.