Антихрист зі стажем

Культура
20 Грудня 2012, 15:47

Власне, Limp Bizkit, Linkin Park, Крістіни Аґілери, Дженіфер Лопес, Мадонни, Guano Apes, Garbage, Lacuna Coil… і, виявляється, Marilyn Manson. Переговори тривалістю  півроку таки вибили Києву – вперше в історії – місце у турі ексцентричного рокера «Hey, Cruel World» на підтримку останнього альбому гурту «Born Villain». До нього ще доклав свою руку Джонні Депп. Щоправда, у тур не поїхав.

Розмов про концерт було чимало ще з серпня, зокрема про відсутність у райдері лімузинів і скромні гастрономічні запити. На радощах від приїзду «великого і жахливого» почалися розмови, що Київ таки тепер Європа. Мовляв, нарешті й до нас завітали «ікони шок-року». Але коли «тепер»? Після свого саморесайклінгу, зіркової вторинної обробки. Менсон приїжджає до української столиці не в рік свого епічного «Antichrist Superstar» 1996-го, і не після відзначення всіма можливими нагородами MTV та Grammy Award. Ні, саме 2012-го, коли насилу зібрав новий склад і в свої 43 роки суттєво відійшов від образу худорлявого привидоподібного гермафродита. І лише зараз пропозиція пограти на українській сцені стала нарешті для рокера достатньо привабливою, щоб перетнути заради неї океан. Звісно, за сталою звичкою усіх заїжджих знаменитостей, як додаток до концертів у Москві, Єкатеринбурзі та Мінську.

Що нам відомо про цю людину, окрім того, що Менсон  вивів глем-метал на якісно новий рівень і завдяки своєму ексцентричному вигляду став упізнаваним у всьому світі? Браян Г’ю Ворнер, саме так назвали майбутнього рокера, народився 1969 року в Кантоні, штат Огайо, в родині медсестри і торгівця меблями. У дитинстві хлопець навчався у християнській школі, розчарувався в ній, перейшов до звичайної, у процесі навчився торгувати власним журналом і рок-записами. Паралельно пописував прозу та поезію, яку всі відмовлялися друкувати. Після школи вивчав у коледжі журналістику і театр, працював у музичному журналі й з часом дозрів до створення власного гурту Marilyn Manson and The Spooky Kids. Перша частина назви і водночас його псевдо тлумачиться просто: «Мерилін» від Мерилін Монро, «Менсон» від Чарльза Менсона, відомого американського серійного вбивці. Опозиція очевидна: Красуня і Чудовисько, Красиве та Жахливе, з натяком, що у Мерилін були темні сторони, а в Менсона – світлі. Для повноти картинки кожний виступ гурту супроводжується перформансами, які, якщо бракує філософсько-революційного меседжу, просто шокують публіку дівчатами у клітках, імітацією статевих актів з БДСМ-елементами, використанням фашистської символіки і всього, на що вистачає фантазії Браяна. Їх, звичайно ж, забороняють всюди, де тільки можна. Навіть на розігріві у Nine Inch Nails. Що не заважає їм усе-таки там зіграти і навіть порвати «Книгу мормонів» на сцені. Надалі фронтмен NIN Трент Резнор береться за гурт: скорочує назву до Marilyn Manson, продюсує перші два альбоми «Portrait of an American Family» та «Antichrist Superstar». Щоправда, протривала спільна робота до 1997 року, а відтак Менсон перестав подобатися Резнору. Мовляв, заради успіху готовий втоптувати у бруд всіх підряд і робити будь-що. Не надто засмучений Мерилін Менсон випустив після цього ще шість альбомів, змінював стиль та музикантів у банді й досі є єдиним беззмінним учасником гурту.

Кінець світу близько. Саме таким був наступний жарт, коли в Україну вервечкою почали накочувати західні селебриті, яких дітлахи колись бачили виключно на постерах затертих підліткових журналів, згодом – у кліпах по телевізору, ще пізніше – в інтернеті. Жарти жартами, але дата лайву, незалежно від намірів самого Менсона, грає на його амплуа. Концерт має відбутися 20 грудня, якраз за день до запланованої – не знаємо, як там з кінцем світу, але точно – дати, коли починається масова паніка.

Позначки: