“Антонов” відновить виробництво літаків “Руслан” у 2019 році

15 Січня 2019, 10:54

Державне підприємство «Антонов» планує відновити виготовлення найбільших серійних вантажних літаків у світі Ан-124 «Руслан» до кінця 2019 року. Про це у віторок, 15 січня, повідомив перший заступник генерального директора концерну "Укроборонпром" Сергій Омельченко в ефірі телеканалу "Прямий".

 

Омельченко наголосив, що для виробництва цих літаків не будуть використовувати російського обладнання.

 

«Ми активно співпрацюємо у цьому напрямку з декількома міжнародними компаніями, що виготовляють авіатехніку. Уже зараз ми на завершальній стадії повної переробки всієї електронної складової цього транспортного літака. Сподіваюсь, що вона буде остаточно прийнята інженерною та конструкторською групою «Антонова», щоб уже цього року почати виробництво першого літака», — зазначив перший заступник.

 

Ан-124 — найбільший серійний вантажний літак у світі. Його модифікація — Ан-125 «Мрія» — є найбільшим літаком у світі, проте існує лише в одному екземплярі. Перший «Руслан» здійснив політ у 1982 році. Всього у світі наразі існує 55 таких літаків. Їхнє виробництво свого часу призупинилось, зокрема через припинення співпраці з РФ.

 

Як повідомляли, Україна і Північноатлантичний альянс продовжать співпрацю за програмою Strategic Airlift Interim Solution (SALIS) щодо виконання стратегічних вантажних авіаперевезень. Зокрема, відповідно до контрактних зобов’язань, починаючи з 1 січня 2019 року, ДП "Антонов" надає два літаки Ан-124-100 "Руслан" на постійній основі для виконання авіаперевезень в інтересах учасників програми SALIS.