«Антонов» не збирається передавати Росії право на обслуговування літака «Руслан»

1 Серпня 2016, 16:34

Українське державне підприємство «Антонов» не має наміру передавати свої права та обов'язки з обслуговування літака Ан-124-100 «Руслан» одному з російських підприємств.

«Держпідприємство «Антонов» офіційно заявляє, що не передавало і не передає свої права та обов'язки, визначені міжнародними авіаційними стандартами, і продовжує виконувати всі обов'язки розробника цивільного літака Ан-124-100 «Руслан», – наголошується в заяві.

Українське підприємство також повідомить міжнародним авіаційним організаціям про зняття з себе відповідальності за забезпечення безпечної експлуатації літаків «Руслан» у разі їх виведення з-під нагляду компанії.

Днями російська газета «Комерсант» з посиланням на свої джерела повідомила, що авіаційна влада РФ розглядають можливість передати функції розробника одному з російських підприємств, оскільки Москва має намір самостійно займатися технічним обслуговуванням українських літаків Ан-124 «Руслан».

Україна розірвала співпрацю з Росією в авіабудуванні у вересні минулого року.

У липні державне підприємство «Антонов» виграло суд у російського авіазаводу в справі про виплату винагороди (роялті) за використання товарного знаку при виробництві і реалізації літаків на суму понад $2,9 млн.