Анкара хоче відкласти будівництво «Турецького потоку»

11 Березня 2015, 18:10

Туреччина заявляє про бажання відкласти початок будівництва спільного з російським Газпромом газогону, відомого як «Турецький потік». Про це повідомляє видання EurActiv, посилаючись на заяву міністра енергетики Туреччини Танера Йилдиза.

За словами посадовця, терміни, які передбачає проект «Турецького потоку», є нереалістичними.

«Справа не в самому «Турецькому потоці». Йдеться про енергетичні потреби Туреччини загалом. Ми повинні бути більш терплячими», – заявив Йилдиз.

Як відомо, турецька енергетика значно залежить від РФ, і російський газ становить половину імпорту «блакитного палива» до цієї країни. Зокрема, минулого року Туреччина закупила в Газпрому 27,33 млрд кубометрів газу. Крім того, Росатом будує першу в Туреччині АЕС.

«Росія дуже зацікавлена, але, ймовірно, проект («Турецький потік» – ред.) відкладуть принаймні до 2017 року», – заявив один з керівників енергетичної галузі Туреччини, зазначивши, що для будівництва газогону необхідна велика кількість екологічних дозволів, а з цим можуть виникнути складнощі, особливо напередодні виборів у червні.

Інший турецький чиновник заявив, що ще одним фактором є переговори з приводу ціни на російський газ. Наприкінці лютого Туреччина отримала знижку в 10,25%, але наразі хоче більшого.

Крім того, західні дипломати стверджують, що суперечки довкола «Турецького потоку» спричинені боротьбою між Москвою та Брюсселем за вплив на Анкару.

«Росія залучає Туреччину на свою орбіту, і якщо цього не зупинити зараз, то потім може бути занадто пізно», – наголосив один з дипломатів.

Нагадаємо, раніше Росія і Туреччина домовилися про маршрут "Турецького потоку", довжина сухопутної частини якого складе 180 кілометрів, потужність – 63 мільярди кубометрів на рік.

Як повідомляється, Стамбул веде переговори про зниження ціни на російський газ в обмін на «Турецький потік». За словами турецьких експертів, країна хоче не лише транспортувати російський газ, а й продавати його іншим країнам.