Ангела Меркель пообіцяла, що Україна отримає підтримку від ЄС

16 Липня 2014, 10:10

Згідно з повідомленням, політики обговорили питання підтримки з боку міжнародного співтовариства щодо врегулювання ситуації на Донбасі..

Порошенко повідомив Меркель про подальше надходження з РФ зброї та бойовиків на територію східних областей України.

Меркель зазначила, що проблеми України зараз належать до пріоритетних питань та запевнила, що на засіданні Європейської Ради Україна отримає «жорстку підтримку» з боку ЄС.

Лідери країн обговорили питання  діяльності місії ОБСЄ та можливість продовження переговорів у форматі Нормандії.

Президент запевнив Меркель в тому, що він є прибічником мирного врегулювання, та навів приклад Слов’янська, де після визволення міста від бойовиків протягом 24 годин була відновлена життєво важлива інфраструктура, а люди отримали можливість повернутися до нормального життя. 

Крім того, Порошенко повідомив канцлера про спроби провести засідання тристоронньої контактної групи у форматі відео-конференції.

Як відомо, запланована на 15 липня відеоконференція тристоронньої контактної групи була зірвана через небажання бойовиків йти на контакт.

Нагадаємо,  за підсумками засідання Європейської ради, запланованого на 16 липня, ЄС прийме рішення щодо застосування більш жорстких санкцій проти РФ.

Як повідомлялося, напередодні українська сторона передала Євросоюзу та Європарламенту задокументовані факти підтримки Росією незаконних збройних угруповань на сході України.