Анексія Криму та отруєння Скріпаля. Президент ПАРЄ прокоментував дії Росії

27 Березня 2018, 20:41

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Мікеле Ніколетті засудив анексію РФ українського Криму та закликав країни-члени РЄ до участі у розслідуванні хіматаки на екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки на території Великої Британії. Про це він заявив у вівторок, 27 березня, у ході відповідей на запитання після виступу перед учасниками Конгресу місцевих та регіональних влад.

 

Так, Ніколетті вказав на незаконність проведеного референдуму в Криму в 2014 році.

 

"Що стосується Криму, то процес, який призвів до його анексії – незаконний", – наголосив Ніколетті.

 

Крім того, він засудив замах на екс-розвідника в Британії.

 

"Можу лише сказати, що ми рішуче засуджуємо те, що відбулося в Солсбері. Основне право – це право на життя… Думаю, що всі 47 держав-членів РЄ повинні чесно і активно співпрацювати для пошуку рішення, ми повинні поважати тих, хто постраждав, повинні поважати справедливість… Наша позиція – зрозуміле і чітке засудження, а також притягнення винних до відповідальності", – заявив президент Асамблеї.

 

Він також прокоментував можливість участі Росії в роботі ПАРЄ.

 

"Щодо участі Російської Федерації в роботі Парламентської асамблеї Ради Європи, виплати в бюджет Ради Європи – це обов’язок кожної із 47 країн-членів і він не повинен обумовлюватися тими чи іншими рішеннями окремих органів, ПАРЄ, Ради Європи, ЄСПЛ", – повідомив Ніколетті.

 

Він вказав, що виплати фінансових внесків – це зрозумілий та чіткий обов’язок, який повинен виконуватися.

 

Як повідомлялося 5 березня, Парламентська асамблея Ради Європи повинна провести позачергові вибори президента, оскільки чинний голова Асамблеї Мікеле Ніколетті зазнав поразки на парламентських виборах в Італії.