Андрухович: Ми повернулися в епоху Кучми

27 Жовтня 2011, 11:14

Зокрема, на запитання, чи збереглися сьогодні в Україні якісь залишки демократії, Андрухович відповів:

«Ні. Судовий процес над Тимошенко – найбільш відома історія. В принципі, кожен українець, який перебуває в громадському просторі, знаходиться в небезпеці. Будь-яка людина може постраждати від дій міліції, і подібного роду речі відбуваються щодня. Це повернення до часів Кучми, але з однією відмінністю – все відбувається більш грубо, ніж раніше. Для нього ще було значимо, що скажуть про нього західні демократії. Для сьогоднішніх правителів це зовсім неважливо».

За словами письменника, перед арештом Тимошенко варто було посадити ще 150 інших підприємців.

«Юлія Тимошенко в 90-ті роки була підприємцем, і в той час в Україні панував повний хаос. Звичайно, вона не все робила за законом, але інших шляхів у той час взагалі не було. Якщо ви говорите, що вона на законній підставі сидить у в'язниці, то тоді перед цим варто було б посадити за грати 150 інших підприємців, які в той же час сколотили свої статки. Але де вони зараз? У більшості з них справи йдуть чудово», – стверджує він.

«Колишній президент Леонід Кучма в даний час повністю реабілітований. Більше вже нічого не говориться про звинувачення в тому, що під час його правління він дав вказівку вбити критично налаштованого журналіста. Ми повернулися в епоху Кучми, від якої хотіли позбутися в епоху помаранчевої революції», – додав Андруховичвін.

Андрухович вважає, що Тимошенко може перемогти на наступних виборах, якщо вони взагалі відбудуться.

«Якщо Тимошенко опиниться на волі, вона може перемогти на президентських виборах. Але, судячи з усього, вільних виборів взагалі не буде. Ще й тому, що нинішнього президента Віктора Януковича дуже не люблять. В економіці успіхів у нього немає, і люди зараз набагато бідніші, ніж раніше. Населення невдоволено правителями країни, але одночасно люди не бачать жодної політичної альтернативи. Для сучасного становища України характерні скарги та очікування», – додав Андрухович.