«Депутати отримали проект бюджету, якщо не помиляюся, лише ближче до обіду 4 грудня. З того, що кидається в очі, назву зміну акцентів: від бюджету насолоди до бюджету палиці. За все знову платитиме народ: з українських підприємств зберуть на 1,6 млрд. грн. менше податку на прибуток, натомість планують зібрати на 1 млрд. грн. більше податку з фізичних осіб, тобто громадян», – розповів народний депутат.
За його словами, так само не видно дна боргової ями, в яку Україна стрімко летить уже третій рік – прямий та гарантований державний борг притул наблизився до астрономічних 600 млрд грн.
Пишний переконаний, що, загалом, проблема ще й в тому, що бюджетні параметри за урядування Януковича – Азарова часто-густо немає сенсу обговорювати.
«Це фікція. Візьмімо той же бюджетний дефіцит – базовий показник, за яким оцінюють стан «здоров’я» державних фінансів. Він перетворився на щось аморфне», – наголосив політик.
Він нагадав, що на початку 2012 року дефіцит бюджету становив 8 мільярдів, але лише протягом третього кварталу уряд збільшив діру до 38 млрд.
«І це також пуста цифра, бо для розуміння реального бюджетного дефіциту треба додати до цього офіційний дефіцит Пенсійного фонду – майже 12 мільярдів, державні гарантії (в тому числі по НАК «Нафтогаз України») – майже 70 мільярдів, 40 мільярдів неповернутого ПДВ, 16 мільярдів переплаченого податку на прибуток… Складіть докупи й порівняйте – виходить, що реальний дефіцит на порядок перевищує запланований», – зауважив Пишний.
Така ж ситуація і в проекті бюджету 2013 року.
«Офіційний дефіцит – 50 млрд. грн., 3,2 % ВВП. Однак забули порахувати дефіцит Пенсійного фонду – 40 млрд грн, фінансова підтримка через облігації державної внутрішньої позики «Нафтогазу» та Ощадбанку – 8 млрд грн та 1,4 млрд. відповідно, позику Аграрному фонду – 5 млрд грн державні гарантії – 50 млрд грн. Отримуємо, що реальний дефіцит – не менше 9 % ВВП! Усе це означає, що базові макроекономічні показники на сьогоднішній день не просто мають розмиті контури, а їх не існує, як таких. Бюджетне планування мертве», – наголосив Пишний.
Повне інтерв’ю з Андрієм Пишним читайте тут.