Андрій Парубій: Перевибори на сьогодні є ключовим механізмом дестабілізації за сценарієм Росії

19 Лютого 2016, 09:02

Перевибори на сьогодні — це ключовий механізм дестабілізації. Російський сценарій. Про це в інтерв’ю «Тижню» розповів перший віце-спікер Верховної Ради, екс-секретар РНБО Андрій Парубій.

«Хочете дізнатись, як це працює? Погляньмо на останні події в Молдові. У них зчинився скандал навколо зняття уряду за місяць до того, як мав надійти черговий транш МВФ, а його відсутність спровокує незворотні економічні процеси. За рік змінилося три правлячі кабінети, країна просто зависла. Лідери двох із трьох партій, що влаштовують нині вуличні протести в Кишиневі, не приховуючи цього, щотижня їздять на політичні консультації до Москви. При цьому важко зрозуміти, наскільки аргументованими є звинувачення чиновників у корупції, бо там досі не сформовано органів, які розслідували б такі злочини і яким довіряло б суспільство. Таку саму схему хочуть застосувати і в нас», — пояснив він.

За його словами, в одній із доповідей російського диверсанта Ґіркіна (Стрєлкова) є слова про те, що в країні, яка є об’єктом нападу, «надо сеять недовольства любого типа». Ці технології працюють сьогодні і в нас, і в Молдові.

«Дострокові вибори в Україні — зупинка всіх реформ і ступор мінімум на рік. У наших умовах це падіння. Нещодавно Джордж Сорос сказав цікаву річ: нині стоїть питання, Російська Федерація розвалить ЄС чи навпаки. Так само і в нашому протистоянні з Москвою: хто втримається? Усе так само, як на Майдані: згуртуємося, стиснемо кулаки — встоїмо, розділимося — програємо. Тоді, на Майдані наші сили й сили Януковича були непорівнянні, але ми перемогли», — наголосив він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»