Українське суспільство може допомогти владі у боротьбі з корупцією, якщо спробує сфокусуватися на одній конкретній проблемі, конкретному прізвищі. Таку думку в інтерв’ю «Тижню» нардеп («Народний фронт»), голова підкомітету з державної безпеки Комітету з питань національної безпеки і оборони Андрій Левус.
«Я зневажаю теоретичних борців із корупцією, які проводять конференції, майстер-класи, красиві презентації, а на виході — нуль. Розумію, що необхідна зміна законодавства, але не вірю, що це дасть швидкі результати. Усі ці борці з корупцією — або з популістів, у мене таке враження від Міхеїла Саакашвілі (жодного доведеного факту, ані стратегії, ані документальної бази, просто слова), або з людей, які займаються політзамовленнями, коли з усіх корупціонерів України буває вибрано чомусь тих, які є політичними конкурентами їх самих, чи економічними — їхніх замовників», — розповів він.
Тому, за словами Левуса, треба просто вибрати точку, прізвище, впертись і зробити.
«Певен, це вдасться. А щоб закрити гештальт, ідеально було б зосередитися на корупціонері, що пов’язаний із минулою та сучасною владою, таких дуже багато. Без конкретної однієї посадки корупціонера, поки суспільство не побачить людини за ґратами, буде великий відчай. Наприклад, є Юрій Бойко. Сазі про вишки Бойка кілька років. Про це вже знають усі. Але сага є, вишки є, а Бойко ходить у парламент…», — пояснив нардеп.
Він зазначив, що має бути покарання, тюрма — тоді можна говорити про результати. А якщо цього найближчим часом не станеться, то суспільство заповнюватиме ніші, які не заповнила держава.
«Почнеться самосуд, люди самі встановлюватимуть справедливість. І бездіяльність прокуратури, брак політичної волі у влади, абсолютно легітимізують це насильство в очах населення. І коли вже маховик закрутиться, його не зупиниш нічим. Саме тому, як на мене, головними провокаторами й агентами Кремля є не ті, хто кричить «зрада!» (хоча такі мене насторожують), а чиновники найвищого рівня, котрі провокують ці думки. Бо їхня злочинна бездіяльність призводить до розчарування, а воно — до дестабілізації та бунту»,— наголосив голова підкомітету з державної безпеки Комітету з питань національної безпеки і оборони.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»