Андрій Левус: По всій території України триває підготовка майданчиків для розпаду держави

3 Січня 2017, 11:53

Російський президент Владімір Путін і його оточення обрали новий шлях колонізації України. Він полягає в глобальній дестабілізації ситуації всередині нашої держави через дискредитацію влади за допомогою багатьох конфліктних ситуацій і скандалів, блокування роботи парламенту, можливо, масових протестів. Про це Тижню розповів нардеп, голова підкомітету з державної безпеки Комітету з питань національної безпеки і оборони ВР Андрій Левус.

За його словами, інструментами цієї дестабілізації є підконтрольні проросійським олігархам медіа, корумповані політики, які перебувають у лавах як реваншистської, так і «демократичної» опозиції.

Також по всій території України триває підготовка майданчиків для розпаду держави: робляться спроби створити так звані регіони особливого статусу та псевдотериторіальні громади. Окрім того, російські олігархи, які контролюють природні монополії, можуть використовувати свої сили й засоби, зокрема в тарифній політиці, у політиці соціальних зобов’язань, для створення соціального бунту.

«Соціальна нестабільність, «антикорупційні» скандали, протестна активність, діяльність напівсепаратистських об’єднань, нерішучість влади можуть збігтися в одну пікову точку, і тоді буде складно втримати державу», — зауважив Левус.

Нардеп наголосив, що головне завдання Росії — знищити вертикаль української влади, породивши цілковиту недовіру до неї. Після цього Україна, згідно з планами РФ, почне розпадатися на різні штучні утворення і, головне, у Києві до влади прийде політик, із яким Кремль зможе досягти компромісу. Прийнятними для Російської Федерації в такій схемі є представники реваншистських сил та популістської опозиції. Якщо взяти заяви цих двох політичних сил щодо ситуації в країні, то вони практично тотожні, синхронні й транслюються тими самими телеканалами в той самий час. Так, вони містять трошки іншу конотацію, адже спрямовані на різні суспільні верстви, але мета в них одна.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2017»

читати ще

показати ще