Андрій Левус: Ключовою загрозою для України є можливий геополітичний розворот

10 Грудня 2020, 18:05

Ключовою загрозою для України є можливий геополітичний розворот, втрата євроатлантичного курсу. Це питання цивілізаційного вибору. І ця драма розвивається в нас на очах. Про це в інтерв’ю Тижню розповів Андрій Левус, народний депутат України VIII скликання, керівник комендатури Самооборони Майдану та заступник голови СБУ в 2014 році, а нині співкоординатором Руху Опору Капітуляції.

 

За його словами, рішення КСУ і безграмотний саботаж під час розв'язання цієї проблеми, все це оголює всю нашу тендітність в тому питанні.

 

Друга загроза, сказав Левус, це знищення державних інституцій. Закон про референдум це його вже така уособлена форма. Тому що вони хочуть довести ситуацію до абсурду, користуючись пандемією.

 

«Скажуть, що є додаток «Дія», ми сидимо по хатах, давайте будемо визначати долю майбутнього прямо з телефону. І можна собі уявити це голосування при російських спеціалістах і при розвалі фактично СБУ та всіх силових та контролюючих органів. Вони й так, будьмо відверті, з загрозами такого рівня, як електронне голосування, не справились би. Жодна держава, не справиться, навіть Америка не справилась. Там якраз публікуються звіти про втручання росіян. Можемо собі уявити, що буде з Україною, коли агентура тут сидить в найвищих владних кабінетах. Це гра в один хід», – зауважив він.

 

Також співкоординатор РОК зауважив, що нікуди не зникла загроза капітуляції.

 

«Ну і капітуляція. Ця загроза нікуди не зникла. Вона лише з прямої форми, з формату міждержавної капітуляції (норманська зустріч, процес домовленостей, намагання їх реалізувати) перейшла в інший вимір, який має кілька важливих тенденцій. Перша це деморалізація всієї системи нацбезпеки і оборони. Це моральне виснаження, знищення бойового духу та бойової готовності. Не секрет, наприклад, що державне оборонне замовлення на цей рік не виконане. Гроші ще залишилися. У воюючій країні це злочин. Причому, ракетна програма не була профінансована на сто відсотків. Тобто, хтось займається свідомим саботажем. А це підрив обороноздатності держави», – сказав Левус.

 

Друга тенденція, за його словами, це – репресії. Вони зараз мають символічний характер, що більш небезпечне ніж масові. Масові репресії означають масовий спротив. А тут інша історія. Йдеться про створення якихось еталонних образів для ватної частини суспільства.

 

«Стерненко – «фашист ножем зарізав людину». Антоненко – «керуючись чистотою арійської раси…». Це ж не просто так. Вони показують картинку еталонного фашиста, одного, другого, третього. Дають своєму електорату сигнал. Ця вата отримує моральну сатисфакцію за 2014-ий рік. Ось карають фашистів. Можливо не ефективно», – додав Левус.