Андрєй Піонтковскій: “Палацовий переворот” у Росії станеться лише в разі провалу української авантюри

19 Березня 2015, 11:47

Переворот у нинішній Росії відбудеться лише за умови очевидної, безсумнівної і для її суспільства, і для еліти зовнішньополітичної поразки та цілковитого провалу української авантюри. Про це в інтерв'ю «Українському тижню» розповів російський політик, член партії "Яблуко" Андрєй Піонтковскій.

"Зараз про цей провал починають думати, він починає напружувати уми путінського оточення, що складається з бізнесменів, мультимільярдерів, які втрачають свої активи", – зауважив політик. 

Але серйозних збитків, на думку Піонтковского, путінське оточення досі не відчуло. 

"США ще не включились у виконання плану завдання Кремлю такої поразки. Ті міжнародні санкції, яких Росія вже зазнала, є дуже м’якими. Відмовили в дешевих кредитах, але навіть це похитнуло російську економіку. Спостерігаємо обвал рубля, інфляцію, зростання безробіття. А якщо відключать систему SWIFT, заморозять і заарештують усі активи російської верхівки? Якщо заборонять польоти цивільної авіації РФ і почнуться арешти будь-якої російської власності за кордоном? Ось тоді серед московської верхівки запанує зовсім інший настрій", – розповів Піонтковскій. 

Політик зазначає, що після ізоляції Заходом Путін втратить підтримку своєї "мафії", яка його швиденько "прибере".

"Коли Захід цілком ізолює Путіна, вся ця мафія зрозуміє, що її пахан не виконує необхідних функцій. Я кажу про налагодження робочих, конструктивних відносин із Заходом. Останній їм потрібен, бо саме там вони зберігають награбовані капітали, забезпечуючи життя своїх нащадків на кілька поколінь уперед. Якщо ці плани зламаються через безумні зовнішньополітичні амбіції однієї людини, то її приберуть", – переконаний Піонтковскій.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".