Андрєй Ілларіонов: Путін почав готувати наступ на Україну ще за півроку до Помаранчевої революції

7 Квітня 2015, 19:50

Російська агресія по відношенню до України розпочалася в березні-квітні 2004 року, коли в Адміністрації російського президента Владіміра Путіна вирішили використовувати в офіційній документації прийменник “на” по відношенню до України, демонструючи невизнання української державності. Про це заявив 7 квітня колишній радник російського президента РФ Андрєй Ілларіонов під час дискусії в Атлантичній Раді у Вашингтоні.

Ілларіонов назвав такий крок Кремля “лінгвістичною агресією”, додавши, що, всупереч поширеній думці, на зміну позиції РФ щодо України не могла вплинути Помаранчева революція.

Він наголосив, що вивчав документацію Кремля і дійшов висновку, що до весни 2004 року в Адміністрації російського президента в усіх офіційних документах використовували прийменник “в”, однак згодом в Кремлі прийняли рішення змінити ситуацію, і поступово перейшли на прийменник “на”.

“Таким чином російська влада намагалася продемонструвати, що Україна не заслуговує на державність”, – підтвердив Ілларіонов.

 Крім того, він зазначив, що прапор, як і сам "бренд", який використовують зараз терористи "ДНР" був створений задовго до протистояння на Донбасі. Зокрема, його використовували на з'їздах руху "Наші" та інших прокремлівських організацій ще з 2005 року.

Нагадаємо, раніше Ілларіонов заявляв, що нова світова війна почалася не пізніше 20 лютого 2014 року, коли Міноборони Росії виготовило медаль "За повернення Криму".