Андрес Ослунд: ФСБ як і Газпром, – це злочинні угруповання

4 Червня 2015, 19:36

Передусім треба визнати, що КГБ (ФСБ), як і Газпром, – це злочинні угруповання. З ними не можна мати справу. Про це в інтерв’ю "Українському тижневі" заявив відомий економіст Андрес Ослунд.

"Крім того, необхідно прибрати їхніх агентів. Адже в усіх країнах колишнього СРСР, а також у таких країнах, як Болгарія, Сербія, відбувається злиття агентів спецслужб та організованої злочинності. Це велика проблема", – наголосив експерт.

За його словами, східноєвропейські держави, передусім члени ЄС, мають досить багатий досвід вирішення згаданої проблеми.

"Насамперед ідеться про люстрацію – це найкращий інструмент для того, щоб прибрати, скажімо, всіх, хто досяг певного віку. Також потрібно перевіряти людей, які обіймають ключові посади. Свіжий приклад – Саша Боровик. Очевидно, що він інфільтрований ФСБ. Пройшов Вищу школу КГБ, займався соціальними мережами, а потім приїхав в Україну й намагався обійняти посаду в уряді. Звичайно, українська влада тут постала некомпетентною, бо думала, що соціальні активісти, безумовно, хороші. Але вони є найкращим каналом для інфільтрації агентів", – розповів Ослунд.

"Один мій добрий друг в Україні сказав, мовляв, 10% вищих чиновників раніше звітували перед КГБ. Вони й досі в цій структурі, звітують перед ФСБ, але не СБУ. Найчастіше це можна почути від командирів добровольчих батальйонів, котрі свідчать, що вся інформація, яка доходить до рівня підполковника і вище, одразу передається російській стороні.На мій погляд, слід частіше й комплексніше про це говорити. Система Путіна – організоване злочинне угруповання, яке складається з колишніх агентів КГБ. Їх просто треба прибрати. Звичайно, там є чесні люди, але головне – усунути нечесних, яких значно більше", – розповів економіст.

"Те, що Март Лаар та Міхеїл Саакашвілі звільнили всі старі кадри, є однією з причин, що вони згодом програвали вибори, бо ті старі кадри, яких було багато, голосували проти них. Але без цього кроку їм не вдалося б досягти тих успіхів у реформах, про які тепер усім відомо", – підсумував Ослунд.

Детальніше читайте у черговому номері журналу "Український тиждень"