У понеділок закінчується термін заборони, накладеної судом Норвегії, на отримання кореспонденції та відвідування для Брейвіка. Це означає, що він зможе спілкуватися з родичами, друзями та журналістами під контролем поліції.
"Дуже багато людей уже звернулися до адвокатів Брейвіка з проханням зустрітися з їхнім клієнтом. Частина запитів була направлена безпосередньо до в'язниці і навіть особисто Брейвіку", – розповів адвокат Турдом Йорден.
Він також повідомив, що серед цих людей є ті, хто особисто знайомий з обвинуваченим у тероризмі, а також ті, хто до 22 липня нічого про нього не чув, проте з різних причин хочуть з ним зустрітися.
Сам Брейвік, відзначає адвокат, налаштований позитивно до майбутніх відвідин, проте просить тих, з ким не знайомий особисто, пояснити причини для зустрічі.
Про своє бажання записати інтерв'ю з Брейвіком вже заявили як норвезькі, так і закордонні ЗМІ.
"Ми отримали подібні запити з різних куточків світу. Він (Брейвік) висловив бажання зустрітися в першу чергу з журналістами з Великобританії, Франції та Німеччини, на них він робив акцент в побудові своєї мережі контактів", – зазначив адвокат.
Він також додав, що Брейвік хоче спілкуватися не тільки з великими ЗМІ, але також з блогерами з консервативними поглядами. Правда, Брейвік поставив умову, щоб його інтерв'ю публікувалися без цензури і не редагувалися.
Генеральний секретар норвезької асоціації преси Пер Едгар Коккволд закликав журналістів відмовитися від інтерв'ю з Брейвіком до суду.
Потрібно бути "ідіотами і морально сліпими", щоб не розуміти, яким ударом ці інтерв'ю стануть для родичів жертв теракту, пояснив глава журналістської асоціації.
Адвокат також розповів, що на ім'я Брейвіка прийшла величезна кількість листів. Частина з них від тих, хто поділяє його погляди, інші сповнені ненависті і злоби. Невелика частина послань – релігійного характеру, повідомив Йордет.
Андерс Брейвік перебуває у блоці для особливо небезпечних злочинців в'язниці Іла, де діє найвищий рівень безпеки. Ув'язнені мають право на одне побачення на тиждень під контролем співробітників в'язниці.
Нагадаємо, жертвами подвійного теракту 22 липня в Норвегії стали 77 осіб. Спочатку у комплексі урядових будівель в центрі Осло, де знаходиться канцелярія прем'єр-міністра, стався вибух, в результаті якого загинули вісім осіб. Через кілька годин злочинець влаштував стрілянину в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії на острові Утой недалеко від столиці Норвегії, там було вбито 69 осіб. Брейвік відразу ж після перших допитів зізнався у скоєнні терактів, проте винним себе не вважає. Психіатри визнали Брейвіка неосудним. Процес розпочнеться 16 квітня 2012 року.