Останнім часом боти в соціальних мережах використовуються все частіше, вони довели, що можуть вплинути на те, які теми обговорюють в суспільстві, пише Bloomberg. Вони сприяють тому, що наратив, який цікавить вузьке коло людей, привертав увагу більш широких верств населення. Тому, зазначає агентство, їх можна розглядати як потенційно ефективну зброю для впливу на громадську думку на майбутніх виборах.
Сенатор-республіканець Джон Маккейн засудив у своєму Twitter ненависть і ворожнечу в суспільстві після подій в Шарлоттсвіллі і закликав президента Дональда Трампа виступити з чітким засудженням події. Після цього почалася онлайн-кампанія проти Маккейна, в якій були задіяні боти.
Вони засуджували "зрадника Маккейна" і залишали хештег #ExplainMcCain ("пояснити, Маккейн"). Опитані агентством Bloomberg аналітики і експерти в області кібербезпеки заявили, що бот-кампанія проти сенатора – приклад того, що США може очікувати в 2018 році, коли пройдуть вибори в конгрес і місцеві органи влади.
Нагадаємо, як повідомлялось раніше російські хакери атакували виборчі системи у 21 штаті США під час минулорічних президентських виборів.