В останньому звіті організація закликає європейські уряди боротися з негативними стереотипами та упередженнями проти мусульман.
Зокрема, у документі йдеться про те, що мусульман, які носять традиційний одяг, звільняють з роботи та не допускають до навчання. Особливо організація критикує наявну в деяких країнах заборону мусульманським жінкам закривати обличчя.
"Мусульманським жінкам відмовляють у робочому місці, а дівчат не приймають до звичайних шкіл тільки тому, що вони одягаються за традицією, наприклад, носять головний платок. Чоловіків можуть дискримінувати через бороду, яка може асоціюватися з ісламом", – заявив правозахисник Марко Пероліні.
За його словами, політичні діячі замість того, щоб боротись із забобонами, своїми передвиборчими обіцянками потурають їхньому посиленню в суспільстві.
"Право носити релігійні та культурні символи й одяг є частиною права на свободу самовираження. Це частина права на віру або релігію -і представники усіх вірувань мають користуватися цим правом однаково", – наголосив Пероліні.
За словами представників правозахисної організації, заборону закривати обличчя не можна обґрунтувати потребою гарантувати безпеку, окрім особливих обставин, наприклад, перевірки у зонах підвищеного ризику.
Також Amnesty International у своєму звіті критикує Бельгію, Францію та Голландію у нездатності забезпечити належне законодавство, яке забороняло б дискримінацію при працевлаштуванні.
За даними правозахисників, трудове законодавство цих країн дозволяє дискримінацію, обґрунтовану можливими конфліктами кандидата з колегами або клієнтами через релігійні чи культурні символи на його одязі.
Статистика, яку наводить організація, свідчить, що рівень безробіття жінок-іммігрантів з мусульманських країн дуже високий.
Нагадаємо, за даними Дослідницького центру Пьюв (Pew Research Center) у 2006-2009 роках рівень насильства на релігійному ґрунті зріс. Згідно з центру, жертвами здебільшого ставали представники християнських конфесій та мусульмани.