"Незважаючи на запевнення, зроблені де-факто владою Криму на захист прав кримських татар, з моменту анексії півострова Росією в березні цього року, кримськотатарська громада стикається із зростаючим насильством та дискримінацією", – сказав директор програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії Джон Дальхузен.
"Російська влада дозволила озброєним групам, які стоять за деякими жорстокими нападами на кримських татар, вільно діяти в Криму. Вони відчужують кримських татар шляхом переслідування кримськотатарських лідерів, погрожуючи розпустити їх вищий представницький орган та обмежуючи їх право на свободу зібрань та вираження”, – зазначили в правозахисній організації.
"До 7000 кримських татар вже залишили Крим. Ті, хто залишився, постають перед вибором, якому не позаздриш, – відмовитися від свого українського громадянства і прийняти російське, або стати "іноземцем" у себе на батьківщині", – йдеться у заяві.
Зокрема, Amnesty International вимагає зняти заборону на в'їзд для Мустафи Джемілєва, надати йому негайний і безперешкодний доступ до Криму, для того, щоб він міг здійснити своє право на в'їзд на територію своєї власної батьківщини. Також серед вимоги – забезпечити, щоб будь-які зміни в інституціях та правовому полі Криму, в тому числі щодо громадянства, не мали негативного впливу на реалізацію повного спектру прав людини всіма особами в Криму. Зокрема, повністю захистити всі права тих людей у Криму, які воліють залишатися громадянами України, в тому числі, їхні права на проживання, роботу, власність, освіту та охорону здоров'я.