Amnesty International в Україні боротиметься з тортурами в міліції та захищатиме білоруську опозицію

22 Січня 2013, 08:40

Як пише «Коммерсанть-Украина», за словами виконавчого директора AI в Україні Тетяни Мазур, 2013 року AI продовжить боротьбу з жорстоким поводженням і тортурами в міліції.

"Це пріоритетна проблема для нас. Більше року тому ми опублікували звіт, в якому зафіксували численні випадки правопорушень у міліції – від словесних образ до тортур, аж до травм з летальним результатом. Неефективні і упереджені розслідування подібних випадків створюють атмосферу безкарності і лише провокують співробітників міліції на подібні дії", – заявила Мазур.

У МВС скептично поставилися до планів правозахисників. "Можна створити скільки завгодно структур, питання в тому, чи будуть вони працювати", – зазначило джерело видання в міністерстві.

"Крім того, правозахисники часто беруть зі ЗМІ неперевірену і невідповідну дійсності інформацію про тортури в міліції, після чого розповідають, як у нас все погано. Вони ніколи не звертаються до нас безпосередньо, так що найчастіше їх оцінки діяльності МВС носять тенденційний характер", – сказав співрозмовник.

Крім того, в 2013 році AI намір захищати права сексуальних меншин в Україні.

"Слід зазначити, що за останній рік ситуація з правами представників ЛГБТ-спільноти в Україні погіршилася у зв'язку з прийняттям у першому читанні законопроекту №8711, який повністю суперечить міжнародним зобов'язанням нашої держави у сфері прав людини", – сказала Мазур.

Ще одним напрямком роботи Amnesty International в 2013 році буде захист білоруської опозиції (в Білорусі діяльність більшості міжнародних правозахисних організацій, в тому числі і AI, заборонена).

"Amnesty International виступає проти смертної кари (в Білорусі – Ред.), оскільки такий вид покарання є порушенням права на життя, проголошеного Загальною декларацією прав людини", – пояснила Мазур.

На думку глави білоруської руху солідарності "Разам" В'ячеслава Сивчик, дії AI "не призведуть до революційних змін".

"Однак така щоденна копітка робота, безумовно, необхідна. Це ганьба, що в європейській країні досі є така міра покарання, як смертна кара. Ми вдячні Amnesty International за допомогу білоруським опозиціонерам, що ховаються в Україні від режиму Лукашенка", – заявив Сивчик.

У комітеті Верховної ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин готові допомагати Al.

"Ми плануємо створити громадську раду при комітеті, куди запросимо представників авторитетних організацій, що займаються правами людини, щоб вони розповідали про проблеми, пов'язані з жорстоким поводженням у міліції та іншими порушеннями прав людини. Разом з тим діяльність AI по боротьбі з катуваннями сильно ускладнена, оскільки їх представники не мають доступу до місць позбавлення волі ", – сказав глава комітету Валерій Пацкан (УДАР).