«Amnesty International спостерігає зростання кількості скарг та заяв в організацію через порушення прав людини в Україні. До нас надходить дуже багато скарг стосовно тортур та жорстокого поводження у тюрмах та міліцейських дільницях. Ми намагаємося доносити більшість цих скарг до української влади. Також надходять скарги на корупцію в міліції», – сказав Бортник.
На його думку, причиною збільшення скарг українців на міліцію є те, що правоохоронці уникають покарань. «Я думаю, що головна причина – це безкарність. Оскільки більшість скарг на міліцію не розглядається або ж розглядаються неналежно, це надсилає сигнал українській міліції, що вони можуть безкарно робити, що завгодно», – сказав Бортник.
На запитання про ймовірне впровадження законопроектів, які посилять покарання для учасників бунтів, представник організації відповів: «Amnesty International вважає, що для української влади було б правильно просувати законодавство, яке б припинило безкарність міліції, ніж посилювати відповідальність та покарання для тих людей, які протестують проти насилля з боку міліції, тортур та жорстокого поводження. Українська влада має усі можливості, аби просунутися в цьому напрямку. Прийнятий минулого року Кримінально-процесуальний кодекс дозволяє, дає легальні підстави для того, щоб усі скарги стосовно тортур, жорстокого поводження з боку міліції були розслідувані. Український уряд має скористатися цією можливістю та діяти вже зараз».
Як писав Тиждень.ua, згідно з даними МВС, за останні десять років за перевищення влади або службових повноважень засудили 642 міліціонерів.