Amnesty International: Росія порушує права людей, що протестують проти війни

3 Березня 2014, 20:45

"Сьогодні згідно з рішенням московського суду двоє протестувальників отримали по п’ять діб адміністративного арешту. Репресії уряду відносно протестуючих проти війни викликають неабияку тривогу. У деяких містах люди ставали мішенню тільки за свою участь у демонстраціях. Це ніщо інше, як санкціоноване державою переслідування і залякування" , – заявив сказав директор Amnesty International в Росії Сергій Нікітін.

"Російська влада зобов'язана поважати право на свободу зібрань і свободу вираження. Двоє заарештованих демонстрантів, яких Amnesty International вважає в'язнями совісті, мають бути негайно і беззастережно звільнені", – наголошує правозахисник.

"Ситуація у відносинах між Росією та Україною не може бути приводом для обмеження права на свободу вираження і зібрань або виправданням порушень прав людини", – підсумував Нікітін.

Нагадаємо, що сотні демонстрантів, які протестують проти російської військової інтервенції в Україну, були затримані перед Міністерством оборони на Манежній площі. Десятки з них були змушені залишитись на ніч в поліцейських дільницях. Крім того, кілька десятків осіб були також затримані в Санкт-Петербурзі.