Amnesty International про вирок Савченко: суд був несправедливим, рішення – нелегітимне

22 Березня 2016, 17:37

Вирок російського суду щодо засудження української льотчиці та нардепа Надії Савченко до 22 років ув'язнення є нелегітимним. Таку думку висловила прес-секретар Amnesty International-Україна Марія Гур'єва.

«Під час суду ми спостерігали багато порушень. Суд відбувався не у відповідності з міжнародним правом і також був надзвичайно заполітизований. Відповідно, це рішення суду фактично не має легітимності в силу того, що суд був несправедливим», – зазначила вона.

Водночас Гур'єва зауважила, що Amnesty International наполягає на проведенні повторного, справедливого суду над українською льотчицею.

«Ми наполягаємо на повторному розгляді з урахуванням незаполітизованості суду і замовлень та проведення цього суду відповідно до норм міжнародного права. Поза нашою компетенцією оцінювати, яким чином Надія Савченко потрапила до Росії, чи є там дійсно склад злочину чи немає. Але в нашій компетенції оцінювати сам суд. Ми бачимо, що суд був несправедливий, тому вимагаємо справедливого суду, який дасть можливість Надії Савченко виправдатися, на якому будуть розглянуті всі докази», – підкреслила речниця правозахисної організації.

Як повідомлялося, російський суд ув’язнив Савченко на 22 роки.