За її словами, у Росії заявляють, що пані Савченко добровільно перетнула російський кордон і попросила в Росії притулку.
"Ми зараз намагаємося з'ясувати, як таке могло статися, і маємо до російської влади низку запитань", – сказала Макґілл.
"Нам видається малоймовірним, щоб людина, яка служить пілотом в українській армії, вирішила, що їй варто просити притулку в Росії. Видається невірогідним, щоб людина, котру звинувачують у свідомому наведенні вогню на … російських журналістів, добровільно переїхала до Росії", – додала правозахисниця.
Українська льотчиця Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала в зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вважають Савченко досвідченим снайпером. Раніше вони вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох своїх бойовиків.
8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Тоді ж у МЗС України заявили, що вивезення жінки-офіцера до Росії є підтвердженням того, що терористи діють за сприяння спецслужб РФ.
Водночас, РФ запевняє, що затримало Савченко як біженку, і обвинувачує її у причетності до загибелі російських журналістів.
Тим часом, Україна закликає ЄС запровадити проти РФ жорсткіші санкції через викрадення Савченко.
Водночас, російський суд залишив Савченко під вартою у воронезькому СІЗО до кінця серпня.
МЗС України припускає, що Савченко опинилася в РФ через співпрацю російських спецслужб і терористів.
10 липня стало відомо, що Воронезький обласний суд розглянув апеляційну скаргу адвоката викраденої української льотчиці Надії Савченко і задовольнив скаргу про переклад постанови суду про її арешт на українську мову. Водночас, інформація про оскарження самого арешту відсутня.