Amnesty International: Арабська весна не покращила ситуацію у сфері захисту прав людини

9 Січня 2012, 15:52

"За деякими винятками, більшість урядів не зрозуміли, що сталися масштабні зміни. Правлячі режими намагаються або підміняти давно назрілі реформи напівзаходами, або всіма силами зберегти владу, не зупиняючись перед насильством проти власного населення", йдеться у доповіді правозахисників.

На думку організації, в Єгипті військові постійно обіцяли виконати вимоги, висунуті демонстрантами в ході "революції 25 січня". Проте після повалення президента Хосні Мубарака кількість порушень прав людини навіть збільшилася.

У Лівії Національна перехідна рада виявилася не здатною взяти під контроль окремі збройні угруповання повстанців.

Однак найгірше виглядає ситуація в Сирії, де військові цілеспрямовано вбивають людей, намагаючись придушити акції протесту населення.

Одночасно Amnesty International розкритикувала ставлення світової громадськості до проблем захисту прав людини на Близькому Сході.

Правозахисники вважають, що такі міжнародні організації, як Африканський Союз, Ліга арабських держав і Європейський Союз, діють непослідовно і нерідко приймають суперечливі рішення.

Нагадаємо, як повідомляв у листопаді 2011 року The EurActiv, місяці "Арабської весни" відзначились зростанням нелегальної міграції до ЄС на 50%.

Крім того, згідно із даними звіту МВФ щодо країн Близького Сходу, економічні показники усіх країн, у яких в 2011 році пройшла "Арабська весна", значно погіршились.