Зокрема, ПП «Окко-Нафтопродукт» оштрафовано на 32 млн грн, ТОВ «Континент Нафто Трейд» – на 93 млн грн і ТОВ «Альянс Холдинг» – на 25 млн грн.
Своїм рішенням Комітет також зобов’язав цих операторів ринку протягом двох тижнів з дня отримання рішення встановити економічно обґрунтовані ціни на бензини А-92 та А-95.
За інформацією прес-служби, компанії протягом грудня 2010 року – першої декади січня 2011 року одночасно до однакового рівня підвищували роздрібні ціни на бензини згаданих марок. Так, вартість пального на АЗС відповідачів в цьому періоді зросла на 60 коп/л.
«Комітет не виявив об’єктивних чинників для таких узгоджених дій. Більше того, в операторів суттєво відрізнялися обсяги наявних залишків пального, нафтопродукти закуповувалися за різними цінами. Також у відповідачів були різні умови доставки товару на АЗС. Крім того, встановлено, що в окремих випадках оператори закуповували нафтопродукти за цінами, що перевищували рівень вартості імпорту та рівень показника Platts (індикатор світових цін на нафту та нафтопродукти) до сотень доларів на тонні», – йдеться в повідомленні прес-служби.
Результати аналізу додаткової інформації від операторів нафтового ринку, які вони надали 15 березня, не підтвердили об’єктивності у встановленні відповідних ціна на паливо.
Наразі Комітет продовжує розслідування у справі, виділене в окреме провадження, відносно ПІІ «Лукойл Україна» та СП ТОВ «Кершер».
Нагадаємо, 15 березня АМКУ відклав ухвалення рішення у справі, порушеній стосовно основних учасників ринку пального за фактом різкого підвищення цін на бензин.
З 4 січня Антимонопольний комітет розслідує зростання цін на бензин марок А-95 і А-92 в кінці 2010-початку 2011 року в найбільших українських мережах АЗС.
Тоді стрімке підвищення вартості нафтопродуктів було зафіксовано у компаній "Лукойл-Україна", "Окко-Нафтопродукт", "Континент Нафто Трейд" (бренд WOG), "Альянс Холдинг" (Shell) і "Кершер" ("ТНК-ВР Коммерс").
Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що АМКУ може оштрафувати нафтотрейдерів на 1 млрд грн, якщо буде доведено цінову змову головних операторів внутрішнього ринку нафтопродуктів.
Асоціація «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України» закликає уряд відмовитися від адміністративного регулювання, «необґрунтованих звинувачень учасників ринку у спекуляціях і соціальній безвідповідальності і перейти до пошуку виходу з ситуації, що склалася, шляхом відновлення діалогу».
11 березня Міністерство енергетики та вугільної промисловості встановило верхню межу цінового коридору в розмірі, що не перевищує 9,5 грн/л на бензин А-95 і 9,0 грн/л – на паливо на дизельне.