АМКУ вимагає від найбільших мобільних операторів знизити тарифи

14 Червня 2012, 10:47

Як пише газета «Коммерсанть-Украина», про це повідомив перший заступник голови комітету Рафаель Кузьмін.

У свою чергу, самі оператори говорять, що листів від АМКУ поки не отримували.

Видання відзначає, що ціни на мобільний зв'язок в Україні ростуть з весни. Так, в березні "Київстар" на 30% підвищив вартість SMS-та MMS-повідомлень і почав вводити щоденну абонплату в ряді тарифних планів. Вчора компанія повідомила про подорожчання з 19 червня SMS-та MMS-повідомлень для абонентів тарифних планів Beeline на 50%.

МТС з 1 червня в популярних тарифних планах «Супер МТС», «MAX Енергія» та «Народний» збільшив вартість внутрішньомережевих і міжмережевих дзвінків на 50% і 20% відповідно, а з 15 червня збирається на 20-80% підвищити щоденну плату за користування деякими тарифними планами.

Зростання цін в «Київстарі»і МТС вважають обгрунтованим і пояснюють в першу чергу інфляцією.

«У нас зростають витрати на утримання мережі: плата за електроенергію, збори за радіочастотний ресурс, зарплати», – пояснив президент«Київстару» Ігор Литовченко.

Однак, незважаючи на зростання витрат, фінпоказники операторів зростають, звертає увагу аналітик ІК Concorde Capital Олександр Паращій. Так, в I кварталі 2012 року виручка МТС виросла на 7,8%, до 2,2 млрд грн, а OIBDA (операційний прибуток – Ред.) – на 15,3%, до 1,05 млрд грн. «Київстар», втім, знизив показник EBITDA (чистий прибуток – Ред.) на 2%, до 1,57 млрд грн, однак збільшив дохід на 3%, до 3,08 млрд грн.

«Висока операційна рентабельність на рівні 50% навряд чи стане гідним доказом в суперечці з АМКУ», – говорить Паращій.

До того ж новими тарифами «Київстар» і МТС намагаються стимулювати абонентів якомога менше дзвонити на номери інших операторів і здійснювати більше внутрішньомережевих дзвінків, що може бути сприйнято комітетом як антиконкурентні дії, вважає аналітик.

І все ж АМКУ навряд чи вдасться довести змову найбільших операторів або необгрунтованість підвищення тарифів, вважає керуючий партнер юридичної компанії Arzinger Тимур Бондарєв.

«Для цього треба проводити масштабне розслідування, а комітет останнім часом глибоко не копає», – відзначає він.