АМКУ виявив структурні ознаки монополії у Енергоатомі, групі «ДТЕК» та Укргідроенерго – Терентьєв

31 Березня 2016, 11:14

Антимонопольний комітет України в результаті комплексного дослідження виявив структурні ознаки колективної монополії у складі трьох суб’єктів: Енергоатома, групи компаній «ДТЕК» та Укргідроенерго. Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Тижню» повідомив очільник АМКУ Юрій Терентьєв.

«Торік досить гостро постало питання про існування чи відсутність монополізму на ринку енергетики. АМКУ із цього приводу розпочав комплексне дослідження в червні 2015 року й дійшов попереднього висновку, що є структурні ознаки колективної монополії у складі трьох суб’єктів: Енергоатома, групи компаній «ДТЕК» та Укргідроенерго», – розповів він.

За словами Терентьєва, можливість суб’єктів впливати на ринок суттєво обмежена державним регулюванням на всіх етапах дистрибуції струму. Структура українського енергетичного ринку склалася так через зарегульованість цієї галузі, а насправді в суб’єктів є можливість конкурувати. Тобто ринок електричної генерації єдиний за її типом, а суб’єктами, що мають ознаки домінуючого становища, є Енергоатом, ДТЕК, Укргідроенерго. Їм надано час для формування зауважень на висновки АМКУ.

«Якщо брати сегмент теплової генерації, то частка компаній групи «ДТЕК» у цьому сегменті сягає 70%. Але поки що йдеться не про застосування санкцій, а лише про встановлення факту того, чи є ці суб’єкти монополістами», – сказав голова АМКУ.

Водночас Терентьєв підкреслив, що зазначене дослідження проходить відкрито й публічно: за півроку АМКУ не раз збирав учасників ринку та експертів, і вони мали змогу навести всі аргументи щодо становища учасників на ринку.

«Ми оприлюднили попередні результати цього дослідження й сьогодні аналізуємо інформацію, яку надали компанії групи «ДТЕК», Енергоатом, експертні висновки науковців тощо. У квітні відбудеться засідання, де комітет розгляне питання про ситуацію на ринку і становище на ньому цих суб’єктів», – повідомив він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»