АМКУ оскаржить рішення Київради про заборону продажу алкоголю вночі

26 Вересня 2016, 09:34

Регіональне відділення АМКУ подасть позов до Господарського суду Києва на Київську міськраду щодо рішення про заборону на торгівлі спиртним з 23:00 до 10:00. Про це розповів ЛІГА.net його голова Олексій Хмельницький.

За його словами, влітку цього року комітет зобов'язав Київ скасувати своє рішення про заборону на торгівлю спиртним в МАФах.

"Але жодної відповіді не отримали, хоча неодноразово намагалися вийти на зв'язок", – говорить співрозмовник.

Незаконним є і рішення Київради про обмеження торгівлі спиртним в магазинах, додає Хмельницький.

Він стверджує, що перед голосуванням проект рішення потрібно було узгодити з Антимонопольним комітетом. Він також посилається на два рішення Вищого адміністративного суду України, який визнав незаконними подібні обмеження, які вже діють в деяких містах країни.

Київ справді не може обмежувати продаж алкоголю в нічний час доби, визнає депутат міськради і співавтор відповідного проекту рішення Владислав Михайленко. Але, за його словами, підприємці можуть добровільно відмовитися від продажу спиртного вночі, як це сталося в інших містах.

Деякі бізнесмени готові піти на такий крок.

"Ми прислухаємося до рішення Київської міськради і введемо обмеження", – підтверджує співвласник продовольчих мереж Космос і Таврія-В Борис Музальов.

Так діятимуть не всі торговці, прогнозує директор Української торговельної асоціації Ігор Кишко, можливість купити спиртне може стати додатковою перевагою в очах покупців.

Нагадаємо, 22 вересня Київська міська рада прийняла рішення про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об'єктах торгівлі в столиці.