Американський генерал закликав Обаму надати Україні озброєння

31 Березня 2015, 11:04

Наразі США повинні надати українським військовим необхідне обладнання для підготовки до потенційного наступу підтримуваних Росією сепаратистів, які орудують на Донбасі. Про це 30 березня під час засідання Атлантичної Ради у Вашингтоні заявив генерал армії США, екс-головнокомандувач силами НАТО в Європі Уеслі Кларк.

За його словами, Сполучені Штати повинні надіслати в Україну обладнання для розвідки, призначене для стратегічних знімків місцевості та зв’язку, бронебійні портативні системи для дальнього бою та системи меншої дальності Javelin, оснащені теплові зорами, безпечні системи тактичного зв’язку, радари для визначення ракет дальнього радіусу дії, снайперські гвинтівки з теплові зорами або прицілами нічного бачення, безпілотники тощо.

Генерал зазначив, що ці засоби допоможуть українським військовим стримати черговий наступ підтримуваних Росією бойовиків.

Крім того, Кларк закликав президента США Барака Обаму надіслати чіткий сигнал російському лідерові Владіміру Путіну, що «якщо ми отримаємо свідчення вашого (Росії – ред.) наступу, ми надішлемо (Україні – ред.) допомогу, в тому числі летальну».

«У випадку, якщо ви не можете змінити (політику США – ред.), принаймні, ви можете мати пакет (допомоги – ред.), пообіцявши його, пояснюючи і використовуючи його для стримування», – зазначив військовий, додавши, що факт потенційної допомоги США має велике значення для українських військових..

«На усіх рівнях люди чітко усвідомлюють той факт, що вони борються за західну цивілізацію. Вони борються за нас», – додав Кларк.

Нагадаємо, раніше Кларк попереджав про потенційний наступ бойовиків на Донбасі, який, за його даними, розпочнеться після 12 квітня.

Крім того, він заявляв, що понад половину спостерігачів ОБСЄ на Сході становлять російські військові, тому місія є неефективною.