«Якщо Ромні переможе, певно, що зміниться тональність закордонної політики, і можливо, що Україні почнуть приділяти більше уваги, тому що у Республіканській партії є доволі людей, які переймаються Україною», – зазначив Рубл.
«Проте йдеться про відмінність у акцентах, а не про фундаментальне зрушення у питаннях міжнародної політики. Американські національні інтереси, добре це, чи погано, вже є усталеними», – наголосив він.
Так, Міт Ромні вже оголосив Росію ворогом номер один для США. Все це правда, і реальні відмінності є. Разом з тим експерт нагадує, що заяви Барака Обами щодо закордонної політики мало чим відрізнялися від стилю Буша. Більше того, останніми роками Обама був навіть агресивнішим у питанні антитерористичної війни, ніж до нього Буш.
«Причина у тому, що закордонна політика у США має дуже обмежений ступінь свободи. Риторика і тон може змінитися, проте на 80% відсотків політика лишиться такою, якою вона була до того», – пояснює експерт.
«Найбільшими викликами, які постають перед США, є питання Китаю, що робити з Іраном, як закінчиться Арабська весна… Інтерес до справ у Європі звужується. Найголовніше питання, яким переймається офіційний Вашингтон щодо Європи, це євро», – зазначив Рубл.
«Насправді глибокі зміни, які можуть статися у міжнародній політиці США, знаходяться далеко від Європи», – вважає він.
Повний текст інтерв’ю з директором Інституту Кеннана Блером Рублем читайте тут.