Американський експерт: Обама не поспішає допомагати Києву через хиткість уряду Порошенка

20 Серпня 2015, 12:18

В умовах ескалації конфлікту на Донбасі в Адміністрації президента США Барака Обами будуть змушені переглянути свою позицію щодо допомоги Києву. Про це заявив американському виданню The Washington Times Ендрю Качинс, експерт з питань Росії та Євразії при Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (США).

Посилаючись на аналітиків, у статті зазначають, що на Білий дім, зрештою, можуть тиснути для оновлення військової підтримки України, зокрема, у питанні передачі мобільних радіолокаційних систем, призначених для відстеження ворожої артилерії.

"Адміністрація (Обами – Ред) просто не зможе уникнути серйозного перегляду проблем України, якщо в найближчі кілька тижнів відбудеться значна ескалація бойових дій”, – зазначив Качинс, пояснивши, що Обама не поспішає надсилати зброю українським військовим не лише тому, що остерігається посилення конфлікту з боку РФ, але й через "хиткість уряду Порошенка в Києві".

Нагадаємо, раніше нижня палата Конгресу США схвалила законопроект, який передбачає військову допомогу для України. Крім того, за надання військової допомоги Україні проголосував Комітет з питань збройних сил Сенату СШАКонгрес закликав Обаму забезпечити Україну летальною зброєю, однак в Адміністрації президента США відмовилися від таких кроків.