Американський експерт: НАТО має “озброїтися” новою місією, або зникнути

25 Червня 2012, 17:33

«НАТО втратив свою первинну місію, і  або буде віднайдено нову, або він зникне», – заявив Рубл.

Він зазначив, що на сьогодні вагомим питанням те, «чи обговорюють у Вашингтоні, хто має бути в НАТО? Чи має організація вже не бути суто північноатлантичним альянсом? Чи мають до неї приєднатися Австралія та Нова Зеландія?».

При цьому експерт сумнівається, що Грузія готова до вступу в НАТО. «Як на мене, політична ситуація у цій країні нині є надто нестабільною. Мої особисті погляд є такими, що Грузія ще неготова бути в НАТО. Я також підозрюю, що є ціла низка країн-членів НАТО, які сумніваються у тому, чи потрібно включати Грузію до Альянсу. Отже, не думаю, що  йдеться про реалістичну перспективу», – заявив він.

«Можливо, це має бути військовий альянс демократичних країн, включно з Індією та ПАР. Ось що насправді змінить структуру міжнародних відносин. Не впевнений, як далеко це може зайти, проте це відбиває реальність, що НАТО вичерпало себе», – зазначив Рубл.

«Звичайно, існує можливість того, що знову буде створено декілька військових блоків, наприклад, демократичних і недемократичних країн», – додав він.

«Саме тому, як на мене, НАТО блискуче справився зі своєю місією, і її завдання вичерпано», – упевнений Рубл.

Експерт не виключає, «якби не сталося подій 11 вересня 2001 року, Альянс був би зовсім іншою організацією, і можливо, перестав би функціонувати ще до нашого часу».

«Великою помилкою було б створювати організацію, яка окрім оборони демократичних країн мала би займатися ще чимось. Якщо ж розглядати цю інституцію як організацію, яка має протидіяти Талібану, це вносить свої корективи, якою далі в майбутньому мають бути її структура та завдання», – вважає Рубл.

Повний текст інтерв’ю з директором Інституту Кеннана Блером Рублем читайте тут.

Позначки: