Американські ЗМІ закликають до бойкоту Олімпіади в Китаї

Світ
23 Листопада 2021, 17:28

На початку листопада китайська зірка тенісу Пен Шуай заявила у соцмережі Weibo (китайський еквівалент Twitter), що колишній віце-прем’єр комуністичного режиму Чжан Гаолі примушував її до сексу. Пост зник за півгодини, і кілька тижнів тенісистку не бачили на публіці.

У відповідь на це голова Жіночої тенісної асоціації (WTA) Стів Саймон сказав, що він готовий втратити сотні мільйонів доларів інвестицій, які були зроблені для розвитку тенісу в Китаї, якщо це буде потрібно, щоб переконатися, що звинувачення Пенг були належним чином розслідувані.

У свою чергу китайський уряд розпочав пропагандистський контрнаступ. У Пекіні були опубліковані різноманітні пости із сумнівними відео та фотографіями, на яких Пенг зображена на публіці і активно поширюється новина про те, що президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) розмовляв з Пенг і що вона "пояснила, що вона в безпеці та добре, живе у своєму будинку в Пекіні, але хотіла б, щоб її конфіденційність поважали наразі".

WTA справедливо зазначила, що сплекс пропагандистських новин не полегшує ситуацію. Потрібна більш широка кампанія тиску з боку організованого спортивного світу проти Китаю.

У National review зазначити, що "всі фотографії та відео були опубліковані ЗМІ, які є підконтрольними уряду Китаю, а МОК, яке запекло прагне уникнути суперечок перед майбутніми Олімпійськими іграми в Пекіні, навряд чи є "надійним оповідачем". Навіть якщо фотографії та відео є справжніми, а обліковий запис МОК абсолютно точним, це не відповідає на питання, чи може Пенг говорити вільно, без цензури та не боячись наслідків для неї та її родини. Це здається малоймовірним і ніяк не є реакцією на її звинувачення. Найбільш суттєвим кроком, звичайно, було б рішення бойкотувати майбутні зимові Олімпійські ігри в Пекіні, які взагалі не повинні були бути обрані для проведення ігор, адже Олімпіада не повинна проводитися в поліцейських державах"

У Wall Street Journal відомий баскетболіст Енес Кантер, який займає сміливу позицію проти поневолення уйгурів Китаєм, висловивився на користь повного бойкоту Китаю. 

"Це важке питання, оскільки спортсмени, які роками готувалися до Олімпіади, не з власної вини втратили б свій шанс взяти участь у змаганнях. Коли США бойкотували Олімпійські ігри 1980 року в Москві через радянське вторгнення в Афганістан, понад 200 з 466 американських олімпійських спортсменів не потрапили до команди 1984 року. Хоча ми віддаємо перевагу жорсткому бойкоту, президент Байден повинен принаймні оголосити дипломатичний бойкот майбутньої Олімпіади, про яку він досі просто заявив, що розглядає." – зазначило видання.

Читайте такожОлімпійський антирекорд

У Wall Street Journal додали, що будь-які спортивні ліги США з бізнес-інтересами в Китаї повинні бути до солідарними з позицією WTA. Це, зокрема, стосується НБА, яка ганебно дозволила своїм багатомільярдним бізнес-інтересам у Китаї завадити виступам щодо прав людини. Ще гірше, у 2019 році НБА вибачилася перед Китаєм, коли Деріл Морі, тодішній генеральний менеджер "Х’юстон Рокетс", написав у Twitter: "Боріться за свободу. Підтримуйте Гонконг.

На відміну від бойкоту Олімпійських ігор, якщо основні спортивні ліги США будуть виведені з Китаю, це не матиме жодної різниці для спортсменів. Гравці все одно зможуть змагатися та заробляти багато грошей у США та інших країнах. Ніколи не було жодних сумнівів, що собою являє китайський режим, але ситуація з Пенг змінює ситуацію. Ніхто не повинен дати цьому пропагандистському режиму перемогти або підкоритися його волі.

Позначки: