«Український президент отримав прийом в Овальному кабінеті, якого так давно прагнув», – пише TheNew York Times.
На думку журналістки NYT Енні Карні, зустріч із президентом Володимиром Зеленським дозволила Байдену надіслати сигнал Росії, що він «відданий підтримці свого стратегічного партнера, на чию територію вторглася Москва».
«Вияв підтримки необхідний. Українці були подавлені, коли бачили хаотичний та різкий вихід Америки з Афганістану», – зазначає NYT.
Метою Байдена напередодні зустрічі, за словами високопосадовців, з якими говорило видання, було продемонструвати чітку прихильність суверенітету України. «Рішення дозволити Зеленському бути лише другим європейським лідером, який відвідав Білий дім після інавгурації пана Байдена, дало чіткий сигнал про те, що Україна залишається пріоритетом для адміністрації», – пише NYT.
За словами експертів, з якими говорила журналістка NYT, підтримка України є надзвичайно важливою для чинної адміністрації, адже для неї зміцнення демократичних норм у себе та за кордоном є ключовою метою. США за цей рік надали Україні допомоги у сумі $400 млн. у сфері безпеки.
Інше американське видання Foreign Policy також підкреслює той факт, що український президент нарешті отримав можливість зустрітися із президентом США у Білому Домі.
Foreign Policy відзначає, що після обрання Джо Байдена президентом, в українських чиновників був піднесений настрій. Цей вибір американців вселяв надію, що буремні часи адміністрації Дональда Трампа будуть позаду. Однак за кілька місяців після інавгурації напруга почала зростати, зокрема після того, як Байден вирішив скасувати санкції проти компанії, що стоїть за газопроводом «Північний потік – 2».
«Але Україна має також розуміти, що Байдену потрібно було полагодити відносини з Німеччиною після чотирьох років торгівельних суперечок та рішення адміністрації Трампа (яке пізніше було скасовано) вивести тисячі американських військових з країни», – вважає Foreign Policy.
Читайте також: У тіні чи у фокусі?
«На зустрічі у Білому домі Джо Байден намагався запевнити Україну у «залізній» прихильності Вашингтона щодо її суверенітету та протидії «російській агресії», – пише Financial Times.
Видання, як і Foreign Policy, відзначає, що переговори відбувалися «на тлі зростання напруженості між Вашингтоном та Києвом через американський підхід до Росії». У цьому контексті Financial Timesзазначає, що рішення Байдена зустрітися із Владіміром Путіним у червні спровокувало широку критику щодо того, що США применшують увагу до російського вторгнення на територію України.
«Президент Зеленський та Україна отримали так само, якщо не більше, уваги від адміністрації, як й інша європейська країна», – каже в коментарі виданню американський чиновник. Він також підкреслив, що Зеленський – другий після Меркель європейський лідер, який відвідав Білий Дім після інавгурації Джо Байдена.
The Washington Post вважає, що ця зустріч після буремного виходу з Афганістану дала можливість Байдену підкреслити пріоритетність зовнішньої політики, на яку він часто посилався як на причину виведення військ із Близького Сходу.
Видання також звертає увагу на попередній досвід співпраці Джо Байдена з Україною: "В адміністрації Обами Байден займався Україною, а також був давнім прихильником розширення відносин США з країною, що протистоїть російській агресії", – пише The Washington Post.