Американські військові під час спецоперації захопили в Іраку бойовика ІДІЛ

2 Березня 2016, 08:17

Під час операції на півночі Іраку спецназ США захопив ймовірного бойовика терористичного угруповання «Ісламська держава». Про це повідомляє CNN.

Наголошується, що операція проводилася під керівництвом підрозділу спеціального призначення «Дельта». Захоплення бойовика було здійснено після декількох тижнів обробки розвідданих. Наразі американські військові допитують полоненого.

Як повідомлялося, 1 березня армія Іраку розпочала новий наступ на позиції ІДІЛ на північ від Багдада.

Нагадаємо, армія Іраку здобула перемогу над бойовиками Ісламської держави у грудні 2015 року, звільнивши місто Рамаді, що є адміністративним центром провінції, розташованій на захід від Багдада. Це був перший великий здобуток для тренованих Сполученими Штатами іракських сил, оскільки вони зазнали великих втрат під час наступу бойовиків ІД у 2014 році.

Наступ, розвинений 9 лютого, пришвидшує просування урядових сил до міста Фаллуджі, цитаделі Ісламської держави, що розташовується між Рамаді та Багдадом.
Радикальні сунітські бойовики Ісламської держави захопили третину іракської території в 2014 році, оголосивши створення халіфату в Іраку та Сирії, здійснюючи на захоплених територіях масові вбивства.

Як повідомлялося, наприкінці лютого Ірак сколихнула серія терактів, організованих бойовиками Ісламської держави. Напади забрали життя великої кількості людей. 25 лютого двоє смертників підірвали себе під час служби в шиїтській мечеті. 28 лютого серія вибухів прогриміла в Багдаді, забравши життя 70 людей. 29 лютого екстремісти ІД здійснили теракт під час похорону, внаслідок якого загинули щонайменше 20 осіб.