Як зазначає OSJI, очевидно, що поширеність операцій ЦРУ, які включали і видачі злочинців США, затримання та катування підозрюваних у тероризмі по всьому світі не була б можливою без підтримки урядів цих країн.
«Немає жодних сумнівів, що високопосадовці адміністрації Буша несуть відповідальність за санкціонування порушень прав людини, пов’язаних з таємним утриманням під вартою, яке використовувалося», – йдеться в доповіді.
«Але відповідальність за ці порушення не лежить винятково на США. Таємні утримання під вартою та надзвичайні операції виконувались за межами США таємно і не могли здійснюватися без активної участі іноземних урядів. Уряди цих країн теж треба притягнути до відповідальності», – вважають експерти OSJI.
До держав визначених організацією ввійшли, зокрема, Пакистан, Афганістан, Єгипет і Йорданія, де існування секретних в'язниць і застосування тортур були добре задокументовані протягом багатьох років. До списку ввійшли також Ірландія, Ісландія, Кіпр, яких звинувачують у наданні прихованої підтримки програмам, зокрема, надання повітряного простору і аеропортів, для здійснення рейсів.
Канада не тільки дозволила використання свого повітряного простору, але й надала інформацію, яка привела до переправки одного з її громадян до Сирії та його катуванням впродовж року. Іран і Сирія брали участь у видачі злочинців США.
З ЦРУ Співпрацювали і ряд європейських країн, такі як Німеччина, Іспанія, Португалія та Австрія. Грузія також брала участь у видачі злочинців.
У Польщі, Литві та Румунії було розміщено секретні в’язниці ЦРУ.
Організація закликала неамериканські уряди припинити свою участь у виконанні операцій, розпочати ефективні розслідування – в тому числі кримінальні розслідування – притягнути винних до відповідальності, та надати гарантії того, що майбутні контртерористичної операції не порушуватимуть стандарти прав людини.