Позов був спочатку поданий проти компанії "РосУкрЕнерго" та її власника Дмитра Фірташа, але потім список відповідачів значно поповнився – до нього потрапили десять громадян України, а також зареєстровані в США компанії й американські громадяни, серед яких політтехнолог чинного президента Україна Пол Манафорт.
Клопотання про відхилення позову подала саме американська частина відповідачів, представлена компаніями CMZ Ventures, Dynamic Group, Barbara Ann Holdings. Також серед них зазначений Бред Заксон (Brad Zackson), який фігурує в документах як помічник Фірташа.
Американські громадяни та компанії із США, наголошують заявники клопотання, зазначені як співвідповідачі в цій справі лише з однією метою – щоб Нью-йоркський суд таки прийняв позов до розгляду.
Як повідомлялось, на початку квітня суд Південного округу Нью-Йорка зобов'язав колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко до 21 квітня відзвітувати про заходи щодо повідомлення відповідачів, зокрема одного зі співвласників компанії-відповідача Дмитра Фірташа, про позов про повернення НАК «Нафтогаз України» компанії «РосУкрЕнерго» (Швейцарія) 12,1 млрд куб. м газу.
Нагадаємо, у квітні 2011 року Тимошенко звернулася в суд у Нью-Йорку з позовом, у якому просила визнати неправомірним рішення Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма (Швеція) про повернення «Нафтогазом» «РосУкрЕнерго» 12,1 млрд куб. м газу.
У грудні 2011 року депутат Верховної Ради від фракції «Блок Юлії Тимошенко-«Батьківщина» Сергій Власенко заявив, що в суді виникла затримка з розглядом позову у зв'язку з тим, що дотепер не вручена повістка Фірташу.
Адвокати запустили варіант передачі Фірташу повістки за Гаазькою конвенцією. Однак процедура ця може зайняти багато місяців: Мін'юст США, Мін'юст України, український суд, пошук відповідача судом.
30 березня у федеральному суді Нью-Йорка відбулисяперші слухання у цій справі.