Американські аналітики розрахували потужність ядерної бомби КНДР

13 Вересня 2017, 12:35

Експерти з північнокорейської ядерної програми з Університету Джона Хопкінса озвучили розрахунки потужності ядерної бомби, яку Північна Корея випробовувала на початку осені. Про це повідомляє 38 North.

Так, ядерна бомба КНДР у тротиловому еквіваленті має потужність приблизно чверть мегатонни.

Зазначається, що після вибуху на полігоні Пунгері  був проведений аналіз сейсмічних даних  зі станції в Актюбінську, за результатами якого було визначено – силу землетрусу з магнітудою 6,1 могла забезпечити ядерна бомба еквівалентом 250 кілотонн тротилу.

Аналітики додають, що силу вибуху можна оцінити через численні зсуви і обвали на полігоні, а також посилення дренажу в результаті розтріскування породи в місці детонації.

Повідомляється, що дані про коливання земної кори експерти отримали за угодою з Організацією договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Нагадаємо, Північна Корея 3 вересня провела вже шосте ядерне випробування. Його назвали "найпотужнішим за всю історію". Пхеньян заявив, що йдеться про розробку водневої бомби, яку можна буде доставити за допомогою наявних у КНДР балістичних ракет. Сейсмологи Південної Кореї та Китаю заявили, що зафіксували два землетруси магнітудою 5,6 та 4,6 поблизу звичного місця проведення ядерних випробувань КНДР. За оцінками американських експертів, сила поштовхів сягала магнітуди 6,3. Японські сейсмологи повідомили, що сила землетрусу, зафіксованого на території КНДР під час цього випробування, цього разу була вдесятеро більшою, ніж у вересні 2016 року, коли КНДР востаннє проводила ядерні випробування.