Американське новосілля у Києві: Льовочкін прийшов несподівано, а російський посол першим залишив церемонію

Політика
1 Березня 2012, 00:17

Під одним дахом – це голосно сказано. Дахів в посольстві багато, адже київське представництво  Сполучених Штатів є одним з чотирьох найбільших в Європі, а тому вміститись в одному будинку йому не вдасться.

Комплекс американського посольств займає цілий квартал неподалік станції метро Берестейська і за твердженням американців збудований за дуже просунутим проектом, що відповідає не лише всім нормам з будівництва України та США і всім приписам безпеки, а  є також дуже зручним для роботи та прийому відвідувачів. Дах амбасади вкритий зеленим покриттям, щоб не надто нагрівався влітку, а рослини на території поливаються виключно дощовою водою.

 Святкова церемонія відбувалась у великій залі, прикрашеній творами українських та американських художників. Посередині на невеличкій сцені посаджено найдорожчих та найшановніших гостей, з права трибуна для виступаючих і по обидва боки прапори США та України.

Найдорожчими гостями були заступник Державного секретаря США з питань менеджменту Патрик Кеннеді, спікер Верховної ради України Володимир Литвин, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та заступник директора Бюро закордонних будівель Державного департаменту США Гезер Таунсенд. Неочікувано приїхав і голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін, якого не сподівалися бачити(в анонсі заходу про нього не йшлося, у зазадлегідь підготованих вітальних словах голову АП також не згадували). Коли він з’явився, його також посадили поміж дорогих гостей. Господарем виступав посол США в Україні Джон Теффт.

Читайте також: Джон Теффт про українське судочинство

На офіційну церемонію, окрім журналістів та офіційних персон, також запросили багато українських посадовців, політиків, представників дипломатичного корпусу та артистів. Було помічено опозиціонерів: Віталія Кличка, Арсенія Яценюка, Остапа Семерака, Володимира Арьєва, Генадія Удовенка та інших.

Все почалося з виносу прапорів американськими морськими піхотинцями. Далі, як це й годиться, співали гімни. Американський – голосом  покійної Вітні Хюстон і український – голосом живої Руслани. Руслана напевно, обдивившись фільму про поручника Ржевського, прийшла на церемонію в костюмі гусара і на фоні дипломатичного товариства вирізнялась особливо яскраво.

Першим до слова на правах господаря запросили посла США, який всіх привітав і підкреслив, яке велике значення має відкриття нового посольства його країни в Києві. Далі щирі слова вітання з папірчика читав Володимир Литвин, який, аби підкреслити свою начитаність так заглибився в якусь малозрозумілу філософію. Особливо нічого не зрозуміли американці, які слухали Литвина через перекладача. Це принаймні було помітно з виразу їхніх обличчя. Костянтин Грищенко, перейнявши естафету в спікера, трохи розрядив ситуацію і подякував від імені жителів вулиці Юрія Коцюбинського, де донедавна було старе американське посольство за переїзд, який суттєво полегшив їм(мешканцям вулиці Коцюбинського) життя.

Аби ніхто не залишився ображеним: чуйні сценаристи заходу вирішили надати слово і неочікуваному гостю Сергію Льовочкіну, але, схоже, робити цього було не варто. Льовочкін не збирався виступати і, коли вийшов на трибуну, мусів викручуватись. Мовляв, все, що він мав сказати, а саме передати вітання від президента Януковича, вже зробив Литвин, а тому йому немає що додати. Врешті, кілька слів він все-таки знайшов і додав, але і без них церемонія б не провалилась.

Намісник Києва Олександр Попов побажав послу Теффту спокою і затишку в новому домі і презентував дещо забобонні подарунки: оберіг родом  з Андріївського узвозу та підкову.

Після вітань української владної когорти слово знову перейшло до американців: вони розповіли в деталях, як будувалась амбасада, скільки витрачено на це грошей та скільки в ній працівників. В цифрах це виглядає так. Будівництво посольства США в Києві обійшлося американським платникам податків у $ 247 млн і нині там працює 735 людей.

Після виголошення промов високі гості отримали в руки ножиці з позолоченими ручками та розрізали символічну червону стрічку. Далі посол Теффт представив нову табличку про церемонію відкриття амбасади, яка прикрашатиме стіну посольства і перейшов до найголовнішого – святкового тосту.  Всіх пригостили шампанським, але Литвин і Попов надали перевагу сокові. Або вони такі побожні, що серйозно дотримуються посту і не дозволяють собі навіть на території іншої країни, яким є посольство США (будучи подорожніми) випити 100 грам шампанського, або  мають проблеми зі здоров’ям.  

Власне, на цьому офіційна церемонія закінчилась. Гості поринули в атмосферу святкового спілкування. Першим офіційне зібрання покинув посол Росії Михаїл Зурабов. Привітавши посла США, він кілька хвилин побесідував з Сергієм Льовочкіним , можливо, обговорюючи газові питання, перекинувся кількома словами з Яценюком і від’їхав. За ним до виходу потягнулись і інші дипломати, які за звичай не надто люблять пиячити в людних місцях.