Американська розвідка повідомила підготовку КНДР до нового ракетного випробування

14 Вересня 2017, 07:49

Розвідка Сполучених Штатів Америки (США) зафіксувала факти підготовки Північної Кореї (КНДР) до нового можливого ракетного випробування у найближчі дні. Про це повідомляє NBC News.

"Північні корейці були помічені за переміщенням мобільних ракетних пускових установок і підготовкою захищених стартових позицій за останні 48 годин", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 12 вересня Північна Корея засудила нові санкції Ради Безпеки США.

Як повідомлялось, Рада безпеки ООН проголосувала за чергове посилення санкцій проти Північної Кореї через її ядерні і ракетні випробування. Уже дев’ятий пакет таких санкцій члени Ради безпеки підтримали одноголосно.

США, що були автором проекту резолюції про це, помітно пом’якшили свою первісну пропозицію, щоб здобути підтримку Росії і Китаю, які мають у Раді безпеки право вето і давали знати, що заблокують надто суворі санкції.

Нові санкції запровадили як реакцію на випробування Північною Кореєю 3 вересня водневої бомби – термоядерного вибухового пристрою, що, за твердженням Пхеньяна, придатний до встановлення в боєголовку балістичної ракети.

Перед цим Пхеньян випробував кілька балістичних ракет великої далекосяжності; одна з них, як виглядає, була вже міжконтинентального класу. Після одного з таких випробувань понад місяць тому Рада безпеки ООН запровадила проти Північної Кореї попередній пакет санкцій, заборонивши, серед іншого, експорт із цієї країни вугілля, свинцю і морепродуктів.