Американська компанія ConocoPhillips продала свої 50% в російському спільному підприємстві «Полярное сияние», остаточно вийшовши з усіх проектів на території РФ. Про це інформують російські ЗМІ з посиланням на Financial Times.
Зазначається, що представник Conoco підтвердив факт продажу частки. Рішення було ухвалене через проблеми, з якими зіштовхуються іноземні інвестори в енергетичному секторі країни у зв'язку з політичною напруженістю і падінням цін на нафту, зазначає видання.
«Полярное сияние» створено у 1992 році. СП належить п'ять нафтових родовищ Ардалінської групи в Ненецькому автономному окрузі (Ардалінське, Східно-Колвінське, Ошкотинське, Західно-Ошкотинське і Центрально-Хорейверське). На початку розробки запаси оцінювалися в 16 млн тонн, нафта з родовищ постачається трубопроводом Усинськ-Ярославль для продажу на ринках Європи. Але в останні роки видобуток падав. Компанія ConocoPhillips працювала в Росії 25 років.
Зазначимо, ConocoPhillips Company – міжнародна енергетична корпорація, що базується у Х'юстоні, Техас, створена 30 серпня 2002року після злиття Conoco та Phillips Petroleum. У компанії 33 800 працівників, вартість активів становить близько 142 млрд доларів. Активи включають флот танкерів, 18 заводів і близько 20 000 заправних станцій.
Зазначимо, що це не перше повідомлення про закриття бізнесу в Росії міжнародних компаній. Раніше про це заявила корпорація Toshiba. Крім цього, низка світових виробників автомобілів також заявили про вихід із російського ринку.