«Політично вмотивоване засудження Юлії Тимошенко яскраво ілюструє кризу демократії в Україні» – заявив голова комісії республіканець Крістофер Сміт.
«Переслідування Тимошенко та вирок у її справі ставлять під велике запитання відданість України стандартам прав людини, демократії та верховенства права, які сповідає ОБСЄ. Вирок забороняє їй обіймати державні посади протягом трьох років, що примушує сумніватись в тому, що вибори наступного року в Україні відповідатимуть стандартам ОБСЄ, та викликає сумніви з приводу відповідності України для головування в ОБСЄ у 2013-му році», – зазначив він.
«Це серйозний удар по демократії в Україні», – заявив спів-голова комісії Бенджамін Кардін.
«Вибіркове переслідування представників попереднього уряду, яскравою кульмінацією якого я політично вмотивоване засудження колишнього премєр-міністра Юлії Тимошенко, суперечать деклараціям та зусиллям України щодо інтеграції в Європейський союз. Гельсінська комісія та Сполучені Штати дієво та послідовно підтримували європейські прагнення України, які є найкращою гарантією майбутнього України як незалежної, демократичної та процвітаючої країни. Нажаль, засудження Тимошенко лише ставить під удар всі ці зусилля», – заявив співголова Гельсінської комісії.
Комісія з Безпеки та Співпраці в Європі також відома як американська Гельсінська комісія, є незалежною агенцією уряду США, яка займається моніторингом дотримання Гельсінських угод та укріплює безпеку підтримуючи права людини, демократію, економічну, природоохоронну та військову співпрацю між 56-ма країнами.
Комісія складається із 9-ти представників висунутих сенатом США, 9-ти – від Палати представників Конгресу. До неї також входять по одному представнику від державного департаменту, міністерств Торгівлі та Оборони.
Нагадаємо, у серпні у попередньому звіті Данського Гельсінського Комітету з прав людини зазначалося, що висунуті обвинувачення українським екс-урядовцям криміналізують звичайні політичні рішення.