Албанія готується до переговорів щодо вступу до ЄС

6 Вересня 2019, 10:39

Албанія може розпочати офіційні переговори про вступ до Європейського Союзу вже у жовтні. Про це заявив в четвер, 5 вересня, в.о. міністр з питань Європи та закордонних справ Гент Сакай, повідомляє Xinhua. 

 

"Албанія має попередню політичну згоду від Європейської комісії. Країна знаходиться на передньому плані і сподівається розпочати переговори про вступ до ЄС. Це процес, який залежить не тільки від Албанії, але і від інших подій в Європі. Ми працюємо не лише над тим, щоб розпочати перемовини, але і над тим, щоб бути в правильному становищі навіть після початку переговорів ", – сказав Сакай.

 

За словами Сакая, політична прихильність албанського уряду щодо ЄС дозволить вже в жовтні просунутись у переговорах.

 

Виконуючий обов'язки міністра також переконаний, що Албанія та Північна Македонія заслуговують на отримання позитивної відповіді від Комісії в жовтні та одночасно розпочати переговори про приєднання.

 

"Не повинно бути поділу між Албанією та Північною Македонією для початку переговорів про вступ 18 жовтня. Албанія виконала умови та має потенціал продовжувати шлях інтеграції", – сказав Сакай.

 

У червні Європейський Союз відклав початок офіційних переговорів про вступ Албанії та Північної Македонії на жовтень. Європейська Комісія рекомендувала розпочати переговори після проведення необхідних реформ.

 

Як повідомлялося, у січні 2018 року єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганес Ган заявив, що Сербія та Чорногорія є найбільш імовірними кандидатами на вступ у Євросоюз. Ці дві балканські держави можуть стати членами ЄС уже до 2025 року.