"Побиття журналістів відбувалося у присутності кількох працівників органів внутрішніх справ, дії яких можна кваліфікувати, як службова недбалість Ця справа отримала широкий суспільний резонанс, оскільки засвідчила низку проблем в правоохоронній сфері країни", – сказано у документі.
Журналістський рух "Стоп цензурі!" також висунув свої вимоги: "Невідкладно утворити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради для розслідування цієї справи. Журналісти передадуть депутатам всі фото і відео матеріали, а також інформацію про осіб, що вчинили напад".
Окрім того від МВС та його керівника Віталія Захарченка "Стоп цензурі!" вимагає "ефективного розслідування побиття та перешкоджання професійній діяльності наших колег, із залученням фото та відео матеріалів від журналістів, а також матеріалів журналістських розслідувань".
Також рух просить "проведення та оприлюднення результатів службової перевірки, а також порушення кримінальної справи щодо працівників МВС, які були присутніми під час побиття журналістів, та проігнорували злочинні дії нападників".
"Стоп цензурі!" також вимагає "публічно оприлюднити інформацію про підстави, у т.ч. копії відповідних документів супроводження автомашинами ДАЇ БТР, що брав участь у сутичках на вул. Малій Житомирській".
Також журналісти вимагають від Захарченка щотижневого публічного звіту про хід цих розслідувань та перевірок.
Адміністрація президента, на думку "Стоп цензурі!" повинна негайно скликати Міжвідомчу робочу групу та запросити до Захарченка та Генпрокурора Віктора Пшонку для розгляду ситуації.
"Звертаємось до міжнародних структур, зокрема, до Європейського Союзу, Ради Європи, ОБСЄ, та посольств іноземних країн, представлених в Україні, з проханням про підтримку та спрямування до української влади та урядів власних країн заяв та звернень щодо безкарності злочинів проти журналістів в Україні", – сказано у заяві.
Як повідомлялось, 21 травня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко відмовився від зустрічі з журналістами, на яку дав попередню згоду. Представники ЗМІ хотіли поставити питання щодо розслідування нападу на кореспондента 5-го каналу Ольгу Сніцарчук та фотокореспондента видавничого дому «Коммерсантъ-Україна» Владислава Соделя 18 травня під час мітингу опозиції.
Нагадаємо, 18 травня на вулиці Великій Житомирській відбулось зіткнення свободівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.
Активісти впізнали у невідомих учасників "антифашистського" мітингу Партії регіонів.
21 травня в інтернеті з’явився відеозапис «зізнань» бойовика, який бив представників ЗМІ – Вадима Тітушка за кличкою "Румун". Він запевняє, що «працював» на опозицію, а журналістка – «сама впала».
Читайте також «Колега» Вадіка Румуна: "Регіонали нас дуже жорстко підставили"
До української влади із закликом розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності звернулася Freedom House. Із подібною заявою також виступив міжнародний Комітет захисту журналістів. Свою стурбованість інцидентом висловив посол Великобританії в Україні Саймон Сміт та Єврокомісія.