Активісти відновлять пам’ятний знак УПА у Харкові, якщо цього не зробить влада

28 Квітня 2013, 10:32

Присутні тримали жовто-сині та червоно-чорні прапори, а також плакати із закликами: «Припиніть провокації проти національних героїв», «Вимагаємо відновлення пам’ятного знаку воїнам УПА у Харкові», «Вимагаємо знайти і покарати вандалів».

Під час виступів активісти неодноразово згадувалась бездіяльність представників міліції, що не завадили вчинити цей злочин, адже районний відділ міліції Київського району Харкова розташований приблизно за 50 метрів від каменя. Тож ні в кого з присутніх не виникало сумнів, що до цього акту вандалізму причетна влада.

«Пам’ятний знак УПА внесений до державного реєстру пам’яток, тож це не просто чиїсь хуліганські дії, це – кримінальний злочин, і винні в ньому мають відповідати перед законом», – вважає голова Харківського МНК Андрій Руденко.

Як повідомлялось, уніч на 27 квітня в Молодіжному парку Харкова невідомими особами був демонтований пам’ятний камінь воякам УПА.

Нагадаємо, з пам’ятниим знаком пов’язані кілька скандальних історій. Так, 20 грудня 2006 року цей пам’ятний знак знесли члени Євразійської спілки молоді. Екскаватором було викопано яму біля пам’ятника і збито туди цей камінь. Але майже одразу пам’ятник було відбудовано.

2008 року міський голова Харкова Михайло Добкін намагався «обміняти» харківський камінь на честь воїнів УПА на постамент пам’ятника Леніну в Івано-Франківську. Зрештою, наприкінці 2009 року міський очільник вирішив залишити пам’ятник на первинному місці заради «збереження політичного спокою в регіоні».

Пам’ятний знак є традиційним місцем зборів українських патріотів Харкова з нагоди різноманітних знаменних подій, відзначення важливих річниць. Його встановили 1992 року.