Активісти приїхали до будинку Авакова з вимогою його відставки

4 Грудня 2016, 14:12

Активісти "Автомайдану" влаштували акцію протесту "АвакOFF" з вимогою відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова біля його помешкання під назвою "Фортеця" на вулиці Вишгородській у Києві. Про це повідомив кореспондент Тижня з місця події.

"Автомайданівці" пригнали під ворота Авакова сміттєвоз. Загалом приїхало близько 100 машин. Активісти обклеїли паркан стікерами "АвакOFF", "Авакова у відставку", "Рюкзак-Вокзал-Панама". Також вони привезли з собою рюкзаки та склали їх біля воріт.

Протестувальники називають Авакова відповідальним за провал процесу атестації працівників поліції зокрема і реформування Національної поліції та системи МВС загалом.

"Автомайдан" нагадав, що за весь час проведення атестації з лав Національної поліції було звільнено трохи більше 5000 екс-міліціонерів  – 7,7% від загальної кількості тих, хто мав пройти атестацію, та 4% від загальної кількості штату Національної поліції.

"Аваков повернув та повертає на керівні посади "перевірені" кадри старої системи МВС", – заявили у "Автомайдані" та нагадали спробу призначити керівником поліції Черкащини полковника Валерія Лютого, а Антона Шевцова – очільником Вінницької поліції, призначення на керівні посади Іллі Киви, Сергія Чеботаря, Василя Паскала, Вадима Трояна, Олексія Тахтая, Ігоря Клименка, Ігоря Купранця. 

"Перебуваючи на посаді міністра МВС з лютого 2014 року, Аваков провалив внутрішні розслідування щодо працівників МВС, які брали участь у репресіях проти активістів Майдану, … фактично він особисто покриває всіх цих злочинців, як і корупціонерів у системі МВС", – заявили організатори акції.

Нагадаємо, екс-голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе повідомляла, що серед керівництва вищої ланки поліції не пройшли переатестацію 26%, середнього – 15%.

За словами Деканоїдзе, що за результатами переатестації було звільнено 9% поліцейських. Процес переатестації працівників Національної поліції повністю завершився у вересні. За словами голови МВС Арсена Авакова, після переатестації очікується дефіцит поліцейських кадрів близько 15%.