Активісти провели акцію “очищення” Прикарпаття від Януковича

10 Січня 2014, 12:23

Пікетування відбулося 9 січня. Учасники прийшли під резиденцію з мітлами та влаштували біля пропускного пункту символічне прибирання території. Окрім віників та мітел, люди принесли з собою плакати з вимогами повернути резиденцію «Синьогора» дітям. Також на деяких був надпис «Віктор, це перебор» та «Вітя, чао».

За словами активістів «Франківської хартії», наступним об’єктом пікетування буде офіс Партії регіонів.

Крім того, під час акції було прийнято резолюцію. У ній йдеться про те, що за три роки президентства Януковича в реконструкцію та утримання «Синьогори» вкладено понад чверть мільярда гривень. Для порівняння, це в сім разів більше, ніж витрачається на охорону здоров’я в Богородчанському районі, на території якого розташована резиденція.

Також активісти висунули ряд вимог до президента. Зокрема, вони вимагали відставки уряду, призначення дострокових президентських і парламентських виборів, підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, притягнення до відповідальності винних у побитті учасників мирних протестів 30 листопада, 1 та 11 грудня 2013 року та припинення переслідування активістів мирних протестів.

Нагадаємо, що в жовтні 2013 року члени бюджетного комітету Верховної Ради підтримали рішення про виділення 747 тис. грн на утримання резиденції президента «Синьогора» та покриття незапланованих витрат президента у Криму. Із них 668,3 тис. грн – це комунальні видатки і платежі за електроенергію у зв’язку з вводом додаткових окремих об’єктів на резиденції «Синьогора».